KOZA Z-KİTAP MATEMATİK 6

KOZA Z-KİTAP MATEMATİK 6  

39 etkileşimli uygulama, 30 video ve animasyon, 3 adet simülasyon, 1200 test sorusu, elektronik kitap


Z-Kitap satın almak için tıklayınız ... 

 

 

{tab=Açıklama}
 

KOZA Z-Kitap Matematik 6, ortaokul 6. sınıf matematik dersi öğretim programı kazanımları dikkate alınarak hazırlanmıştır. Belgrat’ta düzenlenen teknolojiyi en iyi kullanan firmalar yarışmasında, KOZA Z-Kitap projesi Uluslararası Discobolos 2013 Ödülü ile taçlandırıldı.

Etkinlikler, Bilgi Kutuları, Oyun, Araştırma, Örnek Soru Çözümleri” gibi öğrencinin dikkatini canlı tutmaya, eseri sıkılmadan takip edebilmesine yönelik çeşitli bölümlerin yer aldığı KOZA Z-Kitap Matematik 6, yazılı metinlere dokunulmadan, öğretim programı esas alınarak;

39 adet etkileşimli uygulama

30 adet video ve animasyon

3 adet simülasyon

1200’den fazla etkileşimli ünite ve genel değerlendirme test sorusu

gibi elektronik ortamda kullanılmak üzere hazırlanmış e-içeriklerle (elektronik içerik) zenginleştirildi.

KOZA Z-Kitap Matematik 6 hazırlanırken MEB’in düzenlediği e-içerik ve z-kitap (zenginleştirilmiş kitap) hazırlama ve inceleme kriterleri dikkate alındı.

KOZA Z-Kitap Matematik 6’nın değişik sayfalarında basılı materyalde bulunan içeriklerin yanı sıra ses, video, animasyon, simülasyon, grafik, resim, fotoğraf vb.nin kullanıldığı etkileşimli ve etkileşimsiz çok sayıda uygulamaya yer verildi. Kitapta bulunan e-içerik uygulamaları sembollerle belirtildi.

Tablet, bilgisayar, akıllı tahta, projeksiyon cihazı gibi ortamlara uyumlu, İnternet’e ihtiyaç duyulmayan KOZA Z-Kitap Matematik 6 sayesinde öğrenciler / öğretmenler, istedikleri yer ve zamanda, elektronik ortamda, zenginleştirilmiş tüm ders içeriklerine ulaşabilme şansına sahip olacaklar. Ayrıca kitap içerisinde bulunan arama, işaret koyma, not alma, altını çizme, bunları kaydetme ve silme gibi çok farklı dijital işlevleri de kullanılabilecekler.

KOZA Z-Kitap Matematik 6 CD’sini kullanan öğrenciler, tüm bu eğlenceli ve öğretici e-içerikler sayesinde bilgiye daha kolay, daha çabuk, daha eğlenceli bir biçimde ulaşabilecektir. E-içeriklerdeki konu anlatımlarını zevkle izleyecek, yüzlerce etkileşimli uygulamayı ve ünite ve genel değerlendirme testlerini ilgiyle çözecektir.


 

KOZA Z-Kitap Matematik 6 Öğretmen CD’si

KOZA Z-Kitap Matematik 6 DVD’sinin yanında öğretmenler için Öğretmen CD’si de hazırlandı.

KOZA Z-Kitap Öğretmen CD’leri, KOZA Z-Kitaplardan farklı bir ürün olup İnternete ihtiyaç duyulmaz ve kopyalanabilir özelliktedir. Bu CD’ler, sınıfta projeksiyon cihazı ya da akıllı tahta ile rahatlıkla kullanılabilir. Öğretmen ders içeriğini KOZA Z-Kitap ile takip ederken Öğretmen CD’sinde yer alan, aşağıda listelenen derse ve sınıfa uygun materyalden de özel bir hazırlığa ihtiyaç duymadan yararlanabilir:

- TTKB’ca hazırlanan o sınıfa ait dersin öğretim programı,

- Toplu kazanım listesi,

- Öğretmenin ders işleyişinde yararlanılabileceği kaynak yayın listesi ve İnternet adresleri,

- Öğretmenin derste ihtiyaç duyabileceği ek bilgilere ait yazılı dokümanlar,

- İçeriği destekleyen çeşitli çizim, resim, afiş, fotoğraf, karikatür, tablo, grafik, matematik ders materyalleri vb. görsel ögeler,

- Form, ölçek, proje ve performans görevi gibi çeşitli ölçme değerlendirme örnekleri,

- I ve II. yarıyıl konularını kapsayan çeşitli ölçme ve değerlendirme teknikleri kullanılarak hazırlanmış 6 adet yazılı sınav gibi sayısız materyale ve öğretmenin yıl boyunca gereksinim duyabileceği çeşitli dokümanlara yer verildi.

Bilgi için: http://www.zkitap.com.tr  / Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

https://www.facebook.com/kozayayin

 

{tab=Gereksinimler}

Masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar için

  • İşletim sistemi: XP SP3 , Vista, Windows 7, Windows 8
  • İşlemci: 1.5 GHz ve üzeri
  • RAM: 1 GB veya daha fazlası
  • Ekran kartı: 512 MB Tümleşik veya daha üstü
  • Ses kartı: DirectX 9.0 destekleyen herhangi bir ses kartı
  • Sabit bellek: En az 2 GB ve üzeri alan

Tablet bilgisayar için

  • İşletim sistemi: Android  2.3 ve üzeri  
  • İşlemci: 1 GHz ve üzeri
  • RAM: 1 GB veya daha fazlası
  • Sabit bellek: En az 2 GB ve üzeri alan

{tab=Görseller}

 

 

 

 

 

{/tabs}